601 55 00 75

Pomysł prezent dla informatyków

2018.04.25
Pomysł prezent dla informatyków

Szukasz pomysłu na prezent dla klientów z branży informatycznej?

Branża informatyczna jest jedną z najlepiej rozwijających się na rynku. I trudno się dziwić, ponieważ nowoczesne technologie otaczają nas na każdym kroku, a zapotrzebowanie na fachowców jest w dalszym ciągu dość duże. Co istotne, rozwijają się zarówno specjalistyczne firmy, bardzo dobrze działają freelancerzy, ale również działy informatyczne w mniejszych, jak i w większych przedsiębiorstwach też skutecznie się rozrastają. Co za tym idzie, ilość i popularność gadżetów dla miłośników komputerów, nowych technologii, gier i programowania też stale rośnie. Zdarza się, że konkretne sformułowania, elementy czy też skróty na stałe wchodzą do kanonu popkultury, a tym samym rzeczy przypisywane do tej pory dość wąskiej branży stają się modne i chętnie wybierane przez wszystkich amatorów komputerów.

Informatyk – człowiek do zadań specjalnych

Choć komputer oraz smartfon mają niemalże wszyscy, to w dalszym ciągu branża informatyków jest dość specyficzna zarówno jeśli chodzi o sposób pracy, jak i język, którym się posługują jej przedstawiciele. Odpowiedni gadżet powinien nie tylko wykorzystywać elementy tak znanych urządzeń jak klawiatura czy też myszka lub USB ale również odpowiadać na potrzeby i sposób funkcjonowania miłośników komputerów, programów oraz gier. A oni po prostu bardzo często nie są w stanie od wirtualnego świata się oderwać nawet w celu zaspokojenia potrzeb życiowych. Sprawdzonym prezentem będzie więc na przykład kubek z ciekawym napisem. Najlepiej by był to kubek termiczny, który długo utrzyma odpowiednią temperaturę napoju, a tym samym sprawi, że informatyk nie będzie musiał odrywać się od pracy w celu przygotowania sobie świeżej, gorącej i pachnącej kawy.

Każdego miłośnika nowych technologii ucieszą oczywiście gadżety związane z jego pracą lub zainteresowaniami (w tym przypadku zazwyczaj są to określenia pokrewne). Pendrive'y o różnej pojemności i ciekawych kształtach to niemalże must have w szufladzie każdego miłośnika komputerów. Warto zwrócić uwagę na eleganckie modele oraz te nieszablonowe takie jak długopis, klucz, karabińczyk, karta kredytowa, które pozwalają wyjść poza formę klasycznego nośnika danych. Wyjątkowo stylowym prezentem może być pendrive w drewnianej bryle, na której nadrukować możemy niemalże wszystko – logotyp, życzenia czy też dane właściciela.

Przedmioty codziennego użytku dla informatyka

Choć wydawałoby się, że informatycy nie odchodzą od monitorów, to czasem wracają jednak do realnego życia. Ciekawym gadżetem może być na przykład koszulka z ciekawym napisem lub też zabawne ciepłe kapcie w kształcie emotikonek. Na dłuższe wyprawy niezbędny będzie plecak na laptop. Ciekawe gadżety dla informatyków można podzielić na te, które faktycznie w pracy mogą się przydać i na te, które wykorzystują symbole, elementy czy też akcesoria ze świata nowych technologii. Te ostatnie można wykorzystać niemalże na każdej przestrzeni, a dzięki temu nawet krawat czy spinki do mankietów mogą być doskonałym prezentem dla maniaka komputerowych rozwiązań.