601 55 00 75

Po co nam gadżety?

2000.11.30
Po co nam gadżety?

Gadżety reklamowe, odzież promocyjna stały się nieodłącznymi elementami kampanii reklamowych.

Badania przeprowadzone na zlecenie niemieckiego stowarzyszenia reklamy komercyjnej pokazały, że 75% respondentów widziało reklamę firmy w telewizji, 79% kojarzyło reklamę z radia i aż 88% miało styczność z gadżetami reklamowymi danej marki. Dalsze badania wykazały, że 57% respondentów lepiej zapamiętuje reklamę marki zawartej umieszczonej na gadżetach, które otrzymali a zaledwie 28% pamięta reklamę telewizyjną.

Dobry gadżet to inwestycja, która się opłaca ponieważ ma znaczący wpływ na kreowanie wizerunku firmy. Idealny produkt promocyjny powinien być dobrej jakości, z którą obdarowany będzie kojarzył daną markę. Na drugim miejscu jest estetyka i funkcjonalność produktu. Najpopularniejszymi gadżetami są niezmiennie długopisy, kubki ceramiczne i termiczne, torby bawełniane czy t-shirty reklamowe. Produkty tego rodzaju mieszczą się w przedziale cenowym do 10 zł.

Coraz większą popularnością cieszą się również gadżety niestandardowe, mające w sobie element zaskoczenia jednak takie produkty niosą ze sobą pewne ryzyko dlatego warto dokładnie określić grupę docelową i do jej oczekiwań dopasować rodzaj upominku promocyjnego.