601 55 00 75

Jak się promować modną odzieżą?

2018.06.21
Jak się promować modną odzieżą?

Jesteśmy bombardowani z każdej strony reklamami, logotypami oraz gadżetami.

Trend jest tak silny, że coraz bardziej obojętniejemy na kolejne propozycje i trzeba nas coraz bardziej zaskakiwać, byśmy chcieli pokazywać się z jakimś firmowym przedmiotem lub ciuchem. I dlatego właśnie odzież dobrej jakości jest jednym z najczęściej wykorzystywanych elementów kampanii, ponieważ poza działaniem sensu stricte promocyjnym jest po prostu praktyczna i można jej używać w różnych okolicznościach. Zadbanie zatem o koszulki, kurtki czy bluzy dla pracowników lub też o elementy garderoby dla kontrahentów lub klientów jest fantastycznym pomysłem na reklamę. Z drugiej strony warto pamiętać, że istnieje cały szereg profesjonalnej odzieży, która gwarantuje pracownikom przede wszystkim bezpieczeństwo.

Jak się reklamuje firmę?

Każdy pracownik lub klient, który ubierze się w koszulkę z logotypem, będzie stanowić najlepszą reklamę marki, ponieważ swoją osobą będzie w pewien sposób zaświadczał, że identyfikuje się z danym przedsiębiorstwem. Takie zabiegi czynią nazwę czy logotyp rozpoznawalnymi, a przecież to najważniejszy element skutecznej promocji. Pozytywny wizerunek firmy jest ważny zarówno dla wielkich gigantów, jak i lokalnych małych firm, a koszty takiej odzieżowej kampanii są relatywnie niewielkie.

Zadbaj o wygląd pracowników

Coraz częściej firmowy dress code operuje zunifikowanym strojem dla pracowników. To prosty sposób, by wprowadzić rozpoznawalność marki oraz by nadać jest odpowiedniego do branży charakteru. Korporacje, biura podróży czy banki wybierają eleganckie elementy garderoby takie jak koszule czy spodnie lub spódnice, by stworzyć klimat profesjonalizmu szczególnie w podejściu do klienta. Pracownik staje się najważniejszą wizytówką marki firmy. Mniej formalne przedsiębiorstwa wybierają dla swojej kadry na przykład charakterystyczne polo z nadrukami lub haftowanym logotypem lub designerskie topy dla branż bardziej kreatywnych.

Odzież promocyjna dla profesjonalistów

Warto pamiętać, że nie w każdej branży pracownicy obsługują klientów za biurkiem lub przy kasie. Profesjonalna odzież robocza dedykowana jest tej kadrze, która wymaga specjalnej ochrony ze względu na pracę w niesprzyjających warunkach, z różnymi materiałami lub też w niskich temperaturach. Zadbanie o odpowiedni ubiór jest obowiązkiem pracodawcy, ale warto zwrócić uwagę, że ten rodzaj odzieży ochronnej i roboczej jest również doskonałym materiałem na promocję marki. Podstawą w wielu branżach będą na przykład wytrzymałe spodnie oraz zapewniające bezpieczeństwo różnego rodzaju kurtki i kamizelki odblaskowe. To podstawa funkcjonowania przedsiębiorstw budowlanych czy remontowych. Jednolite stroje sprawdzają się również w firmach kosmetycznych czy gabinetach wykonujących różnego rodzaju zabiegi, warto w tych miejscach zadbać o profesjonalny ubiór.